3 typy stylového sezení, které oživí vaši zahradu

0
123
Book on a black and white pouf in the middle of a bright terrace with a rattan corner sofa, hanging chair and round rug. Real photo

I když si dubnové počasí dělá, co chce, je správný čas uklidit zahradu a vybrat to správné sezení, které bude zdobit váš exteriér. Hlavní heslo je, cítit se pohodlně!

Zahradní sezení tvoří základ úspěchu kvalitní terasy. Nezapomínejte však, že to není jen o lavici, židlích či stolku. V portfoliu je několik trendů kousků, které vaši zahradu povýší na jinou úroveň. Podstatné je, aby splňoval hned několik funkcí. Unikátní design, který vás okamžitě okouzlí a pohodlí, které budete vyhledávat každý den po práci. No v neposlední řadě by měl sloužit všem členům vaší rodiny, takže nezapomeňte na jeho dostatečnou velikost. Nabídka je ve skutku široká, stačí už jen vybrat ten správný design pro vás.

Hollywoodské houpačky
Houpání působí na lidi uklidňující a uvolňující. Hollywoodské houpačky jsou zavěšeny houpající se lavičky připevněné ke konstrukci.

Většinou jsou vyrobeny ze dřeva, případně z oceli, proto si můžete být jisti jejich stabilitou. Jsou dokonalým ztělesněním pohodlí. Nastavitelné stříšky vás chrání před sluncem. Toto sezení je velmi praktické, neboť ho využijete téměř celoročně, ale nezapomeňte ji postavit na místo s pěkným výhledem. Váš zážitek z houpání bude tak nezapomenutelný. Když si do ní lahnete už se nepostavíte.

Věděli jste, že: První hollywoodské houpačky byly vyrobeny začátkem 20. století v Anglii, které je považováno za zemi zahrad. Pohodlné lavičky se však proslavily až v 50. letech: v mnoha hollywoodských filmech sloužily jako luxusní rekvizita. Považovali se za symbol okázalosti, blahobytu a neskromného životního stylu. Z té doby pochází i název „hollywoodská houpačka“. Dnes zažívají kultovní houpačky opravdovou renesanci.

Závěsná křesla
Pokud vám houpačky nevyhovují skvělou variantou jsou závěsná křesla, ve kterých se budete cítit jako byste se vznášeli.

Jejich výhodou je, že je umíte využít nejen v exteriéru, ale také v interiéru, konkrétně v obývacím pokoji či ložnici. Sedací část ve tvaru kapky vám dodá dostatek pohodlí, kde můžete odpočívat s knihou v ruce nebo pracovat na home office.

Digitally generated relaxing exterior garden. A perfect place to meditate and relax. The scene was rendered with photorealistic shaders and lighting in Autodesk® 3ds Max 2019 with V-Ray 3.7 with some post-production added.

Pohovky
K dlouhým letním nocím jednoznačně patří i sledování hvězd. Tyto magické momenty můžete zažívat přímo ze stylové zahradní pohovky, která daný zážitek ještě umocní. Bude dějištěm vášnivých chvil, ale i nekonečných rozhovorů s vašimi milovanými. Už jste se rozhodli, který trendy kousek zvolíte do vaší zahrady?

Předchozí článek3 rady, které vám pomohou při zařizování dětského pokoje
Další článekKomoda, jeden z nejpraktičtějších kusů nábytku v domácnosti. Toto je její 5 užitečných vlastností