3 rady, které vám pomohou při zařizování dětského pokoje

0
124
Kids room interior, with bed, lots of decoration, pillows, toys. Pastel colors. Daylight scene. copy space background for designers

Dětský pokoj je místem, kde děti tráví spoustu volného času. Je to jejich malé království, kde sní, tvoří a dospívají. Poradíme vám, na co myslet při zařizování tohoto výjimečného prostoru.

Jednou z rodičovských úkolů je vytvořit dětem ideální domov pro růst, učení, hraní, ale i hobby. Obzvlášť, co se týče dětského pokoje. Měla by splňovat několik praktických funkcí, ale není třeba zapomínat ani na „teplo domova”. Inspirujte se našimi radami, jak toho rychle a snadno dosáhnete.

1.Vytvořte multifunkční prostor

Děti využívají dětský pokoj pro více aktivit během dne.

Od pasivních činností jako je spánek až po aktivní, jako například hraní se či méně oblíbené studium. Základními směry, na které byste měli při zařizování myslet jsou kvalitní spánek, úložné prostory, pracovní koutek, prostor pro relaxaci a správné osvětlení.

2.Myslete na současné trendy

Každoročně svět bydlení přináší nová netradiční praktická řešení, ale také zajímavé kombinace materiálů a barev. Aktuální trendy v rámci zařizování dětských pokojů uvažují hlavně funkčně.

Hitem je dynamické zařízení, které umožňuje měnit interiér během dne. Variability dosáhnete vertikálním nebo horizontálním překrýváním jednotlivých kusů nábytku. Tuto možnost oceníte, pokud bojujete s omezeným prostorem a hlavně v období, kdy budou vaše děti starší. S tím vám přirozeně rádi pomohou odborníci, kteří vám dokážou zhotovit nábytek na míru podle vašich představ.

Mother carrying baby son in bedroom, they share moment of love

Je známo, že menší děti aktivněji reagují na výrazné barvy. To však není důvod, aby celý pokoj byl v barvách, které „křičí“. Dávejte pozor na to, abyste ji nezahltili výraznými vzory a silnými barevnými tóny. Bude působit na dítě chaoticky, při čemž může mít později problém soustředit se. Ideální je kombinovat maximálně tři barvy na stěnách, podlaze a nábytku v jemnějších pastelových odstínech, které na děti působí uklidňujícím dojmem.

Další článek3 typy stylového sezení, které oživí vaši zahradu