Tvar slunečních brýlí by měl kopírovat linii vašeho obličeje a definovat osobnost: Po jakém typu sáhnout?

0
129
Outdoor shot of young beautiful woman on a pier

Sluneční brýle jsou na léto naprosto must – have. Víte však, jaké se hodí k vaší tváři? Ano na tom totiž opravdu záleží.

Léto se blíží a jeden z naprosto hlavních doplňků, který k němu patří jsou sluneční brýle. V dnešní době máme na výběr z obrovského množství tvarů, barev, čím dál více se v tomto směru dostává do popředí například geometrie. Ale dříve než sáhnete po nejnovější vychtávce, měli byste se zamyslet nad linií svého obličeje. Ta hraje při výběru vhodného typu, skutečně klíčovou roli. Brýle vám zkrátka musí sednout, aby vynikla vaše krása, ale zároveň i osobnost.

Základem je aby vyvážily vaše proporce
První věcí, na kterou musíte pamatovat je ta, že musí vyvážit vaše proporce. Jednoduše v určitém smyslu by měly být vaším protipólem. Když máte hranatou tvář, sluší vám zejména kulaté nebo oválné brýle. Ve vašem případě se nemusíte bát ani takzvaných Lennonek. Ty budou i toto léto velmi oblíbené, zvláště ve zlaté verzi, ze které se stane hit sezóny.

Populární však bude také oválný tvar v tmavě hnědé s jemnými aplikacemi. V tom případě máte velkou výhodu, že se skvěle kombinují k různým stylingům.

Odvážná geometrie
Máte-li srdeční typ obličeje, tedy vaše čelo je širší než brada, v podstatě máte velké štěstí. Hodí se vám všechny atypické tvary, které na vás nádherně vyniknou. Nebojte se vůbec odvážné geometrie, tohle je něco, co vám rozhodně sluší. Za nejideálnější typ pro vás se považují brýle kočičího tvaru a retro rámy.

Portrait of a beautiful young woman eating an ice cream at the beachhttp://195.154.178.81/DATA/i_collage/pi/shoots/806191.jpg

Efektivita a trend v jednom
Ženy s kulatým obličejem by měly sáhnout po hranatém tvaru. V tomto případě je ovšem velmi důležitá i samotná šířka brýlí. Pamatujte na to, že by měly být široké minimálně tak, jako vaše nejširší část obličeje. V opačném případě budete působit poněkud komicky.

Předchozí článekTřpytivé plavky jako trend léta 2022: Krásně zvýrazní tělo a rozzáří každou ženu
Další článekKvětinové parfémy, které dominují na jaře 2022: Objevte svou novou vůni!