Srovnání parametrů Bitdefender VPN Free s VPN Proxy One Pro: Kterou z nich vybrat?

0
75

Kterou z těchto VPN vybrat: BitDefender, nebo raději zvolit VPN Proxy One Pro? Proklepli jsme si obě VPN, rozdali body a dopadlo to 8,2/10 – 5,4/10.

Naměřená rychlost Bitdefender VPN Free : VPN Proxy One Pro, kdo je rychlejší?

Hodnota rychlosti stahování a nahrávání dat patří mezi nejdůležitější parametry, platí to i o Bitdefender Free VPN a VPN Proxy One Pro.

Stahování dat u první z VPN nám běželo rychlostí 83 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 27 Mb/s. Bitdefender VPN Free se ukázala být o 56 Mb/s rychlejší nežli VPN Proxy One Pro.

Naměřený upload Bitdefender Free VPN skript naměřil 89 Mb/s. Proxy One Pro VPN jsme v průměru naměřili 3 Mb/s, je tak o 86 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 13 ms. Odezvu u VPN Proxy One Pro jsme naměřili 236 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže Bitdefender VPN Free je o 223 ms lepší.

Bodový součet recenze Bitdefender VPN Free vs VPN Proxy One Pro tak je 7 /10 – 3/10.

Umí BitDefender VPN Free přehrávat filmy z Netflixu?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, BitDefender VPN Free tuto významnou funkci neumí. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, VPN Proxy One Pro cizojazyčný Netflix odemknout dokáže.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž VPN Proxy One Pro takovou schopnost má. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku nabízí.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a whitelist. Kupříkladu BitDefender Free VPN obsahuje ochranu před DNS úniky a VPN Proxy One Pro kupříkladu nemá white-listing.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 6 /10 : 9/10.

Obstojí BitDefender v počtu zemí a serverů?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, BitDefender nabízí 1 300 serverů, v aplikaci Proxy One Pro VPN je uvedeno 7 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 1293 víc .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u VPN Proxy One Pro v okamžiku psaní článku byl 7. Porovnávaná VPN má 1, o 6 méně. V tomto srovnání tedy prohrává .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých Bitdefender Free VPN připojí 10. VPN Proxy One Pro současně připojí 5 zařízení. Kompletní přehled parametrů si přečtěte v článku nejlepší VPN pro PC.

Které platformy umí BitDefender Free VPN a které umí Proxy One Pro VPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, BitDefender Free VPN zvládá platformu Android a zabezpečí systém přístrojů iPhone, porovnávaná VPN Proxy One Pro operační systém iPhone iOS zvládá, Android OS umí zabezpečit.

Sdílení informací o používání VPN uživatelem s policií se řídí zákony země, kde má společnost své sídlo. BitDefender Free VPN má kořeny v Rumunsku. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí v Japonsku.

Služba Bitdefender VPN Free je v českém překladu, VPN Proxy One Pro česky přeložena není.

V souboji podporovaných platforem dosáhla Bitdefender VPN Free známky 10/10, VPN Proxy One Pro získala 6/10.

Cena v akci Bitdefender VPN Free : VPN Proxy One Pro

VPN Proxy One Pro lze pořídit již od 123 Kč měsíčně, druhou VPN lze mít zdarma. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 10 z 10, respektive 2 /10 pro druhou VPN.

Předchozí článekCo zvážit, pokud jste uspěli na několika pohovorech vysvětluje 123jobs Media
Další článekPraktické vánoční dárky pro malé neposedy