Dá se zhubnout sexem jako při sportu? Prozradíme také sexuální polohu, při které spalujete nejvíc

0
128
Attractive Vietnamese young women kissing happy man on both cheeks

Při které sexuální poloze spalují více ženy a při které muži? A stačí to vůbec k tomu, abychom měli krásnější křivky?

Mýtus, nebo realita? Určitě vás už někdy napadlo, že ve víru vášně se někdy zapotíte víc než při běhu nebo lekci tance. Takže se pak zdá rozumné považovat sex za formu kardia, při kterém se spaluje energie… Je jí ale opravdu víc než při sportu?

O významu pravidelného pohybu pro zdraví a tvarování postavy dnes už snad nepochybuje nikdo. Jenže ne všichni sport milují. Zato jiný druh fyzické aktivity, konkrétně sex, má mnohem více aktivních fanoušků – a to iz řad těch, kteří se považují za odpůrce sportu. Je ale pravda, že se při něm spaluje stejné nebo dokonce vyšší množství energie než při sportu?

Spálíte víc při sexu, nebo při běhu?
Vyměnit utrpení v posilovně za hřejivou náruč partnera může znít jako skvělý způsob, jak se dostat do formy. Výsledky celé řady studií ale vyvracejí, že při vášnivých hrátkách můžete spálit více energie než při intenzivním cvičení.

Například vědci z montrealské univerzity v Kanadě se energetický výdej při sexu snažili vypočítat a dospěli k závěru, že půlhodina sexu vede u žen ke spálení zhruba 69 kcal au mužů 101 kcal, zatímco za stejnou dobu běhu žena spálí průměrně 213 kcal (muži mají více svalů a jsou celkově těžší, proto spotřebovávají více energie).

Podobně říkají i výsledky dalších bádání: v podstatě se shodují, že během intenzivního cvičení spálíte až třikrát více energie než při sexu. K tomu je navíc třeba připsat skutečnost, že průměrný pohlavní styk netrvá déle než 15 minut, což je na to, aby mohl nahradit fyzickou aktivitu, poměrně krátká doba.

Jak při sexu vydat co nejvíce energie
Přestože byste tedy sex neměli považovat za adekvátní náhradu pravidelného sportování, pravda je, že díky několika proměnným z něho můžete vytěžit více než obvykle, respektive spálit více kilokalorií. Podobně jako u klasického tréninku záleží i zde na intenzitě, délce trvání a zvolených polohách. Podle výše zmíněných kanadských badatelů vždy spálí více partner, který je vzhůru, zatímco ležící člověk vydá méně energie.

Loving young couple

Představte si, že si u televize řeknete, že si zacvičíte. Ležíte a začnete například zvedat nohy. Spálíte minimum energie. Když se ale postavíte a začnete například dřepovat, pálíte mnohem víc. Při sexu je to stejné. Pokud si lehnete na záda a necháte veškerou práci oddřít partnera, počítejte s tím, že mu přenecháte i výhodu spalování a formování postavy.

Nejlepší polohy pro spalování
Ke zvýšení energetického výdeje při pohlavním styku napomůže i volba vhodných poloh. Vědci zjistili, že ženy nejvíce spalují během sexu v podřepu (188-224 kcal, muži jen 50 kcal), muži zase v poloze psa 188 kcal, a ženy 103 kcal. Skvělou formou cvičení pro obě pohlaví jsou pak pozice vestoje, kde partnerky mohou spálit až 145 kcal a partneři zhruba 198 kcal. Všechny výpočty jsou myšleny na půl hodiny sexuální aktivity – s mírou intenzity a času klesá i množství vydané energie.

Předchozí článekMuži, kteří si jen s vámi hrají, ale nikdy se neožení: S těmito na představy o bílých šatech zapomeňte
Další článekTabata a její skvělý vliv na srdce: Toto jsou její 3 největší zdravotní benefity pro tělo